Pistolet do kleju

pistolet do kleju
Pistolet do klejenia Ryobi R18GLU-0

Pistolet do kleju to podstawowy przyrząd każdego fachowca. Przydatny w wielu aspektach pracy, jak również domowych naprawach. Narzędzie dobrze sprawdzi się w pracach dekoracyjnych, modelarskich, budowlanych, naprawczych czy też florystycznych. Możemy go użyć do sklejenia różnych oddzielnych elementów, a wytrzymałość jest na najwyższym poziomie.

Jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać dopasowany do Twoich potrzeb? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Sprawdź opinie i rzetelny ranking najlepszych pistoletów budowlanych.

 

Działanie pistoletu do kleju

Jeśli planujemy zakup do pistoletu do klejenia na gorąco, warto dowiedzieć się jak on działa. Szczególnie w przypadku początkujących fachowców i początkujących praktyków. Pistolet do specjalistyczne narzędzie do klejenia i składania elementów za pomocą „kleja topliwego”. Zdecydowaną zaletą jest łatwość użytkowania i szybkość działania w porównianiu do zwykłych czynności, jak np. Użycie kropelki super glue.

Pistolet posiada otwór do którego umieszcza się wcześniej zakupioną laskę kleju. Następnie pistolet zamienia klej w czynną substancję, która jest gotowa do klejenia.

Pamiętajmy, że substancja jest bardzo gorąca i należy uważać podczas pracy, aby się nie poparzyć. Za używaniem pistoletu do klejenia na gorąco przemawia również fakt, że bardzo szybko zasycha, tworząc wytrzymałą konstrukcję różnych elementów drewnianych, plastikowych, metalowych, tworzywowych i innych.

Pistolet jest przenośny i działa elektronicznie co ułatwia jego użytkowanie.

 

Co można kleić na gorąco?

Elektronarzędzie jakim jest pistolet do kleju jest bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o zastosowanie. Dobrze sprawdzi się w łączeniu elementów drewnianych i plastikowych. Specjaliści często wykorzystują go na budowanie do drobnych sklejek, jak również do klejenia mebli czy opakowań.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest używanie pistoletu do prac modelarskich. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na średnice wkładu, która może wynieść między 10 a 40mm. Przy małych elementach powinniśmy wybrać mniejszą średnicę użytkową.

 

Ranking tanich pistoletów do kleju 10 – 50 zł

W przedziale 50 zł możemy nabyć już elektronarzędzie pistolet do kleju na gorąco, jednak jakość produktu będzie mocno ograniczona. W tej cenie dostaniemy sprzęt gotowy do klejenia podstawowych elementów, jednak mocno słaba grzałka w tych modelach nieco ogranicza rodzaj klejonych elementów.

Warto zwrócić uwagę, że pistolet do klejenia w cenie 50 zł dłużej się nagrzewa niż modele droższe. Czas oczekiwania może wynosić nawet 10 min (w zależności od producenta). Oferowana moc pistoletów to 10 – 30 W, jednak zdarzają się narzędzia o większej mocy szczególnie w hipermarketach, ich jakość pozostawiamy bez komentarza.

Do czego możemy wykorzystać pistolet do klejenia w cenie 50zł? Będą to głównie drobne prace remontowe, prace modelarskie, w innych przypadkach może się nie dokońca sprawdzić.

 

Pistolet do kleju do 100 zł

W tej cenie możemy kupić już dobry pistolet do klejenia, który spokojnie posłuży nam przez co najmniej kilka lat. W sprzęcie otrzymujemy często czujnik temperatury, ochronę przed uszkodzeniem, długą gwarancję i inne elementy bezpieczeństwa. Czas nagrzewania również jest dużo dłuższy bo wynosi w większości przypadkach mniej niż 5min w takich modelach jak: RAPID EG 111 czy PROSKIT GK368. Co pozwala na szybką pracę.

Warto zwrócić uwagę też na czas pracy na akumulatorze. Pistolet do klejenia w cenie 100 zł posiada wydłużony czas pracy nawet do 1 godziny na jednym ładowaniu.

W tej cenie dostaniemy również w pełni wyposażone elektronarzędzie w regulowaną podstawkę, zestaw startowy, silikonowy nos ochronny.

Temperatura pracy w pistoletach doklejenia na gorąco w przedziale cenowym do 100 zł wynosi 170 – 230 °C.

Jeśli potrzebujemy trwałego sprzętu do domowych napraw, lub do profesjonalnych zastosowań budowalnych taki pistolet spełni nasze oczekiwania. Czasami warto dopłacić 30 zł do lepszego sprzętu na który mamy gwarancję nawet do 5lat, niż kupić chińskie no name bez żadnej gwarancji.

 

Pistolet do kleju do 200 zł

Pistolet w tej cenie to już prawdziwe fachowe narzędzie, które poradzi sobie z każdym zadaniem, z klejeniem rur PCV, elementów drewnianych, metalowych. Pistolet do klejenia na gorąco w tej cenie jest to narzędzie w 100% profesjonalne, wydajne. Elektronarzędzie posiada również szybki czas ładowania, większość modeli na rynku oferuje nagrzewanie nawet w 3min.

Zakres temperatur jest podobny do modelów niżej budżetowych 150 – 250 °C. Jednak jakość takiego pistoletu do klejenia w tej cenie jest dużo lepsza. W tym zakresie cenowym otrzymamy już znane sprawdzone modele znanych producentów takich jak Bosch PKP 18 E o mocy 200W czy profesjonalny pistolet do klejenia marki Ryobi R18GLU-0.

Jeśli zdecydujemy się na zakup droższego pistoletu do klejenia otrzymamy również elektronarzędzie o niskiej masie sięgającej poniżej 500 gramów. Pistolet do klejenia na gorąco w tej cenie dobrze się sprawdzi do klejenia tworzych sztucznych, szkła, drewna, papieru, metalu czy profesjonalnych naprawach domowych.

Rekomendowany dla półprofesjonalistów i profesjonalistów budowlanców, dekarzy, elektryków i innych fachowców.

 

Jaki model pistoletu do klejenia wybrać?

Podczas zakupu pistoletu do klejenia na gorąco powinniśmy przemyśleć do jakich rodzajów prac będziemy go wykorzystywać, jak również jaki rodzaj materiału chcemy skleić. Do drobnych napraw czy też modelowania wystarczy podstawowe urządzenie o mocy około 30W, jak również czasie rozgrzewania 7 – 10 min.

Dla profesjonalnych zastosowań rekomendowane są modele o mocy ponad 100W jak również krótkim czasie rozgrzwania do 3-4 min i pracy w zakresie 150 – 250 °C. Warto również kupić taki pistolet do klejenia, który ma wytrzymałą baterią, która umożliwi długą bezproblemową pracę.

 

Podsumowanie

Zakup pistoletu do klejenia możemy wykonać już od kwoty 15 zł. W sklepach takich jak Castorama czy OBI znajdziemy najtańsze pistolety, jednak często są to tymczasowe rozwiązania o małej mocy do 15W. Raczej wykorzystywane do amatorskich klejeń i łączeń.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego a zarazem nie drogiego urządzenia warto rozważyć zakup w przedziale do 150 zł. Znajdziemy tutaj już takie marki jak Bosch czy Ryobi słynących z jakości i wytrzymałości swoich elekronarzędzi.

Przed zakupem sprawdź również średnicę wkładu, jak również ile kosztują poszczególne wkłady do danego modelu. Pozwoli nam to w przyszłości zaoszczędzić pieniądze na kosztownych wkładach. Jeśli zamierzasz kleić małe rzeczy warto kupić pistolet do klejenia o małych wkładach, tak aby nie tracić materiału.

 

Pistolet do kleju – Ranking 2018

Poniżej znajduje się codziennie aktualizowany ranking z kategorii pistolet do klejenia na gorąco. Znajdziesz tutaj popularne wytrzymałe modele zarówno dla podstawowych czynności, jak również modeli w pełni profesjonalnych wykorzystywanych przez profesjonalistów w swojej branży.


Inni majsterkowicze szukali też:

  • pistolet do kleju opinie
  • pistolet do kleju na gorąco
  • pistolet do kleju ranking
  • dobry pistolet do kleju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *