Myjka ciśnieniowa

Karcher K2 Basic
Myjka ciśnieniowa Karcher K2 Basic

Myjka ciśnieniowa to narzędzie bardzo przydatne i z rokiem na rok coraz bardziej popularne. Głównie wykorzystywana jest do czyszczenia samochodów, jednak ma również inne użyteczne zastosowania takie jak prace ogrodowe czy wykorzystanie przez firmy sprzątające. Podstawowe myjki ciśnieniowe posiadają ciśnienie o poziomie 100 do 200 barów, jak również zużywają około 400 litrów wody na godzinną pracę.

Sprawdź jaką myjkę wybrać i na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie. W artykule znajdziesz ranking myjek do 500 zł, 1000 zł jak również cenne opinie.

 

Myjka ciśnieniowa do 300 zł

300 zł to podstawowy budżet za który możemy kupić myjkę ciśnieniową. Jednak w tym przedziale cenowym będą to raczej podstawowe urządzenia przeznaczone do okazjonalnego użytkowania. W tym przedziale cenowym znajdziemy głównie myjki o ciśnieniu do 80 barów i przetłoczeniu 300l wody. Od tego budżetu możemy już poszukać myjek od takich marek jak Nilfisk, KANWOD, Makita.

Sprawdź polecane modele

Myjka ciśnieniowa do 500 zł

W przedziale do 500 zł możemy kupić już półprofesjonalną myjkę ciśnieniową o lepszej wydajności. Najczęściej oferowaną mocą ciśnienia jest tutaj przedział 100 – 120 bar. Często można znaleźć też pompę trzytłokową, łatwo wymienny filtr wlotowy wody, czy wytrzymałe kółka transportowe. Spokojnie modele w tym przedziale cenowym wytrzymają systematyczne użytkowanie do 3 lat. Warto zwrócić uwagę, że w tej cenie możemy kupić myjkę ciśnieniową już znanego producenta firmy Karcher, który słynie z jakości myjek.

Sprawdź polecane modele

Myjka ciśnieniowa do 1000 zł

W kolejnym analizowanym przedziale cenowym znajdziemy już rozwiązania profesjonalne. Do 1000 zł możemy kupić już takie marki jak Lavor czy lepsze modele Karcher czy KANWOD o większym ciśnieniu nawet 200 barów, co gwarantuje wysoką wydajność i czystość w najdrobniejszym detalu. Wykorzystywane do specjalistycznych prac takich jak mycie drogich samochodów, czyszczenie błota, czyszczenie podjazdów, elewacji czy usuwanie ciężkiego brudu. W tym przedziale możemy już kupić myjkę ciśnieniową „Full Control Home” , która posiada 8 różnych opcji takich jak: optymalizacja efektów czyszczenia, zapobieganie uszkodzeniu się wrażliwych powierzchni.

Sprawdź polecane modele

 

Dobra myjka ciśnieniowa jaką firmę wybrać?

Na rynku jest dużo marek myjek ciśnieniowych, jednak pionerami którzy gwarantują odpowiednią jakość w dobrej cenie jest niewielu. Warto, zastanowić się nad zakupem takich marek jak Karcher, Bosh, Kanwod czy Makita. Kupując dobrą myjkę ciśnieniową znanego producenta, możemy liczyć na długą gwarancję, wysoką jakość sprzętu i lepsze efekty. Renomowani producenci często dopasowują ofertę zarówno dla klientów indywidualnych (domowych), jak również zastosowań profesjonalnych. Dzięki temu możemy kupić myjkę dopasowaną do swoich potrzeb.

Warto zwrócić również uwagę na myjki marek „no-name” i chińskich oferowanych często w supermarketach. Takie sprzęty często nie wytrzymują nawet roku pracy, a późniejszy serwis może być problematyczny, ze względu na dostęp do części.

 

Główne zastosowania

Myjki mają wiele zastosowań, szczególnie wyróżnić można:

Myjka ciśnieniowa do samochodu – Najbardziej popularna forma wykorzystania myjki. W tym przypadku do indywidualnych zastosowań sprawdzi się prawie każda myjka ciśnieniowa. Możemy usunąć brud, zaschnięte elementy, czy ściągnąć błoto naniesione przez innych pasażerów. Do podstawowych zastosowań sprawdzą się tutaj myjki o mocy ciśnienia nawet do 60 barów.

Myjka do okien – Kolejnym częstym zastosowaniem myjek, jest mycie okien. Jednak w tym przypadku używa się myjek parowych, które są nieco delikatniejsze i nie uszkadzają szkła. Oferowane myjki do okien są w przedziale 2 do 5 barów, dzięki czemu przegrzewają tylko parę. Do mycia okien oczywiście można użyć myjkę ciśnieniową, jednak wtedy trzeba uważać aby nie pobrudzić elementów zewnętrznych takich jak ramy okien, czy malowanie.

Myjka do kostki brukowej – Do mycia kostki brukowej, często są wykorzystywane myjki z użyciem specjalistycznych środków chemicznych. Jednak również dobrym rozwiązaniem są tutaj myjki ciśnieniowe o dużym ciśnieniu. Myjki o ciśnieniu ponad 200 barów potrafią skutecznie pozbyć się każdego brudu z kostki brukowej. Dużo producentów takich jak Karcher udostępnia również specjalne szczotki czyszczące, umożliwiającą komfortową pracę.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moc myjki – Podstawowy element ważny przy zakupie myjki ciśnieniowej. Dobór mocy powinniśmy dopasować do naszych oczekiwań. Tańsze myjki posiadają moc w przedziale 1000 – 1500 W, im większa moc tym większe ciśnienie, które możemy wygenerować za pomocą myjki. Warto pamiętać, że omawiane narzędzia są bardzo energochłonne i generują znaczne podwyższenie zużycia energii.

Ciśnienie robocze – Kolejny podstawowy element. W zależności od wyboru myjki ciśnieniowej, możemy uzyskać ciśnienie w przedziale 30 – 200 bar. Modele o większym ciśnieniu i mocy oferują często regulację ciśnienia dopasowaną do warunków pracy. Będąc początkującym użytkownikiem myjki warto przetestować niższe ciśnienie na czyszczonym elemencie, tak aby go nie uszkodzić.

Dodatki takie jak dysze, szczotki – Często zakup myjki ciśnieniowej jest drogą inwestycją na kilka lat, dlatego warto aby na starcie inwestycja się zwróciła. Znani producenci tacy jak Karcher czy Still często oferują do swoich myjek zestaw dodatków takich jak specjalistyczne szczotki do mokrej i twardej nawierzchni. Często dostajemy również specjalne szczotki do powierzchni samochodowej.

Długość węża – Kolejnym ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu myjki jest długość węża jaką oferuje producent. Im dłuży wąż tym myjka ma więcej zastosowań, a sama praca jest prostsza i wydajniejsza. Rekomendowana długość dla podstawowych zastosowań do 3 metrów. Jednak dla profesjonalistów warto zastanowić się nad długością ponad 7 metrową, połączoną z bębnem.

 

Jaki karcher do domu?

Najpopularniejszym rozwiązaniem do czyszczenia domu jest zakup myjki ciśnieniowej Karcher. Uznanie, marka i jakość myjek tej firmy dają gwarancję bezproblemowego użytkowania i radość z otrzymanych efektów. Firma Karcher zadbała aby dostarczyć ofertę w różnych wariantach cenowych.

K 2 Compact Home (110bar, 360l/h) – popularny karcher do domu o wielu zastosowaniach 8w1.  Podręczna i mała myjka o dużej mobliności, która pomoże Ci w takich pracach jak czyszczenie tarasu, ogrodu czy powierzchni drewnianych.  W cenie 400 zł dostajemy również przystawkę Kärcher T-Racer T 50 idealną do sprzątania trudnodostępnych miejsc i zastosowań domowych. Model posiada również duży 4 metrowy wąż i dyszę rotacyjną.

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 – to wydajna myjka do zastosowań profesjonalnych. Idealna do czyszczenia karoserii pojazdów, akcesoriów czy elementów ogrodowych. Za cenę niewiele ponad 800 zł otrzymujemy regulowane ciśnienie na poziomie 20 -145 bar. Jak również Karcher do domu K5 oferuje dobrą wydajność tłoczenia 500l/h.

Ogrodnicy będą też zachwyceni szerokim wyborem akcesoriów takich jak : Pistolet spryskujący z systemem Quick Connect, Dyszą rotacyjną, Gotowy środek czyszczący RM 555 1L w zestawie czy wbudowany filtr wody, pozwalający na bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Karcher do domu 

tutaj

 

Myjka ciśnieniowa czy parowa?

Zarówno myjka ciśnieniowa jak i parowa ma swoje wady i zalety.

Myjki ciśnieniowe generują dużo większe ciśnienie co pozwala na usunięcie brudniejszych elementów, jak również pozwalają na usunięcie zabrudzeń tłuszczowych.

Myjki parowe są przeznaczone do mycia bardziej wrażliwych miejsc takich jak okna czy nawet ubrania. Dodatkowo myjki parowe posiadają niski przedział ciśnienia na poziomie do 10 bar.

 

Podsumowanie

Zakup odpowiedniej myjki ciśnieniowej to nie lada wyzwanie, szczególnie dla początkujących użytkowników dopiero zaczynającą swoją przygodę z tym rodzajem narzędzi.  Na początek warto skorzystać z tańszego modelu, jednak warto brać pod uwagę znanych producentów takich jak Karcher, który zapewni nam odpowiednią jakość w dobrej cenie.

Warto, również rozważyć zakup myjki przez internet, ponieważ możemy porównać ceny z innymi sklepami czy też dobrać dobry rabat na wyprzedaży.

 

Myjka ciśnieniowa – Ranking 2018

Dla Państwa wygody z współpracą z portalem nokaut przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych myjek ciśnieniowych dopasowanych do Twoich potrzeb. Lista na bieżąco codziennie aktualizowana.

Możesz porównać cenę, ilość opinii jak również rzetelność sklepu w jednym miejscu.

 


Inni majsterkowicze też szukali:

  • myjka ciśnieniowa opinie
  • ranking myjek ciśnieniowych
  • jaki karcher do domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *