Poziomnica laserowa – Jaką wybrać? Ranking 2021/22

poziomica laserowa bosch
poziomica laserowa bosch pll 5

Ostatnia aktualizacja w 8 sierpnia 2021

poziomica laserowa bosch

poziomica laserowa bosch pll 5

Poziomnica laserowa to bardzo przydatne narzędzie do zadań budowlanych i remontowych. Za pomocą wiązki światła (lasera) generowanego przez poziomnicę możemy dokładnie wymiarować nasze prace w pomieszczeniu.

Poziomnica laserowa jest wykorzystywana wszędzie tam gdzie nie ma intensywnego światła np. w zamkniętych pomieszczeniach mieszkania, lokale, place budowy. Do stosowania wewnętrznego poziomnica potrzebuje lasera krzyżowego.

Na rynku jest duży wybór, w artykule wskażemy jaką dobrą poziomnice laserową kupić, przedstawimy wiarygodną opinię, jak również ranking najlepszych sprzętów w dobrej cenie.

 

Poziomica laserowa jaką kupić?

Podczas zakupu poziomnicy laserowej mamy do wyboru kilka rodzajów samopoziomująca, krzyżująca. Najpopularniejszym modelem jest poziomnica marki BOSCH. Często warto zwrócić uwagę na dodatki i akcesoria jakie oferuje producent. Szczególnie przydatnym elementem przy zakupie poziomnicy jest statyw, który służy do lepszego wymiarowania w warunkach terenowych.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Po pierwsze poziomnica laserowa lub laser krzyżowy musi być bardzo dokładny, przy ustalaniu linii laseru. W przypadku wielu producentów te wartości różnią się nawet o kilka mm, warto zwrócić uwagę na to przy zakupie. Po drugie nasza poziomnica powinna mieć długi zasięg powyżej 5 metrów w przypadku podstawowych prac i 10 metrów w przypadku profesjonalnych prac remontowych.

 

Poziomica laserowa – Cena i Ranking [AKTUALIZACJA]

Dla ułatwienia Państwu wyboru odpowiedniej poziomnicy udostępniamy ranking najlepszych poziomnic laserowych w 2018 roku. Do rankingu były brane pod uwagę takie czynniki jak cena/jakość, ilość dostępnych  pozytywnych opinii, czy dodatkowe akcesoria takie jak uchwyty czy statywy w zestawie.

 

Poziomica laserowa Bosch

Istnieje dużo producentów zajmujących się produkcją i sprzedażą poziomnic. Jednak na szczególnie wyróżnienie zasługuje poziomnica laserowa BOSCH, które jest jednym z najlepszych narzędzi w przedziale do 500 zł. W zależności od naszego budżetu możemy zakupić zarówno budżetową wersję Bosch poziomica laserowa PLL 5 w cenie do 150 zł, która jest idealna do pozycjonowania domowych elementów, podręczna, posiada ergonomiczny uchwyt, zasięg pracy do 5 m i jest mała i podręczna.

Czytaj więcej...  Piły Husqvarna - najlepiej sprzedające się modele!

Jeśli zależy nam na pełnym profesjonalizmie warto wyposażyć się w poziomnicę Bosch PLL 360, którą możemy kupić już za 500 zł. Jest to w 100% profesjonalne narzędzi wyposażone w tyczkę TP 320, czy automatyczną blokadę nachylenia pod dowolnym kątem. Jest to narzędzie bardzo precyzyjne i szybkie w montażu.

Zdecydowanie polecamy każdą poziomnicę laserową marki BOSCH. Jest to rozwiązane zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

 

Poziomica laserowa samopoziomująca

Taka poziomnica samopoziomująca jak sama nazwa wskazuje automatycznie dobiera linie. Pozwala na automatyczne poziomowanie urządzenia poprzez blokadę kompensatora. Minusem poziomnicy samopoziomujące jest to, że nie da się wyświetlić linii skośnych, jak również zakres samopozycjonowania jest w zakresie 5-6°.

Najlepsze poziomice laserowe samopoziomujące: Laser krzyżowy Huepar 603CG zielony, Dewalt Laser Krzyżowy Samopoziomujący Zielona Wiązka, Kraft&Dele Laser Krzyżowy Samopoziomujący Z Zieloną Wiązką.

 

Poziomnica laserowa krzyżowa

Poziomnica laserowa krzyżowa to rodzaj poziomnicy, której laser przecina się na krzyż (stąd nazwa) linie laseru przecinają się zarówno w poziomie i pionie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy skutecznie wyznaczyć kąt prosty, dla dalszych prac remontowych.

Warto dodać, że poziomnica laserowa krzyżowa to urządzenie bardzo energochłonne, trzeba sporo się nachodzić aby odpowiednio ustawić urządzenie. Producenci przewidzieli problemy z tym związane, dlatego dają możliwość wyłączenie poszczególnych linii oszczędzając przy tym energię.

Najlepszy laser krzyżowy jaki model wybrać? Pro Laser Krzyżowy Lk-1V1H Smart 1.1, Laser krzyżowy CL1G Nivel System, Stanley Laser Krzyżowy Cross 360 Czerwony.

 

Poziomica laserowa – Opinie

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem poziomnicy laserowej, warto zapoznać się z opiniami na temat jakości poszczególnych producentów. Dużą renomą cieszy się poziomnica laserowa BOSCH jak również poziomnica laserowa STANLEY.  Wypisane wyżej marki to uznane na rynku podmioty, które obejmują swoje poziomnice nawet 48 miesięczną gwarancją. Dodatkowo, często możemy spotkać bogate wyposażenie w dodatkowe uchwyty i statywy.

Czytaj więcej...  Strug Elektryczny Ranking 2022

W Internecie znajdziemy dużo merytorycznych opinii jaką poziomnicę wybrać, jednak należy porównać zawsze kilka opinii. Miarodajnym miejscem do znalezienia rzetelnych opinii na temat poziomnic laserowych są zdecydowanie fora internetowe, portale społecznościowe jak Twitter czy serwisy porównywarkowe ceneo, nokaut, skąpiec.

Zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fachowców polecamy znane marki, które są gwarantem udanych prac wykończeniowych i remontowych.

 

Zostaw komentarz o "Poziomnica laserowa – Jaką wybrać? Ranking 2021/22"

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*