Poziomnica laserowa

poziomica laserowa bosch
poziomica laserowa bosch pll 5

Poziomnica laserowa to bardzo przydatne narzędzie do zadań budowlanych i remontowych. Za pomocą wiązki światła (lasera) generowanego przez poziomnicę możemy dokładnie wymiarować nasze prace w pomieszczeniu.

Poziomnica laserowa jest wykorzystywana wszędzie tam gdzie nie ma intensywnego światła np. w zamkniętych pomieszczeniach mieszkania, lokale, place budowy. Do stosowania wewnętrznego poziomnica potrzebuje lasera krzyżowego.

Na rynku jest duży wybór, w artykule wskażemy jaką dobrą poziomnice laserową kupić, przedstawimy wiarygodną opinię, jak również ranking najlepszych sprzętów w dobrej cenie.

 

Poziomnica laserowa – Zastosowania

Poziomnica laserowa ma wiele zastosowań urządzenie jest bardzo przydatne przy zawieszaniu półek, szafek, obrazów czy wszystkiego czego potrzebuje odpowiednich wymiarów. Za pomocą lasera możemy wymierzyć odpowiednie wzory na ścienia, ułożyć tapety czy również zaplanować malowanie w odpowiednim miejscu.

 

Jak działa?

Wbrew pozorom poziomnica laserowa to bardzo proste w użytkowaniu narzędzie. Działa na zasadzie emisji wiązki laseru za pomocą dwóch linii w poziomie i pionie. Dzięki temu możemy ustalić odpowiednią linię montażu jaka nas interesuje.  Mocowanie poziomnicy laserowej również jest szybkie i bezproblemowe, większość producentów takich jak Bosch udostępnia uchwyty, które dobrze trzymają się na ścianie, jednocześnie jej nie uszkadzając.

Poziomnica jest również wyposażona w przejrzysty wyświetlacz diodowy, który pomoże idealnie wymiarować pozycję prac remontowych. Poziomnica laserowa jest wyposażona w baterię w zależności od producenta w baterie zwykłe lub baterie akumulatorowe, jednak najczęściej spotykane są „paluszki 1,5 V”.

 

 

Poziomica laserowa jaką kupić?

Podczas zakupu poziomnicy laserowej mamy do wyboru kilka rodzajów samopoziomująca, krzyżująca. Najpopularniejszym modelem jest poziomnica marki BOSCH. Często warto zwrócić uwagę na dodatki i akcesoria jakie oferuje producent. Szczególnie przydatnym elementem przy zakupie poziomnicy jest statyw, który służy do lepszego wymiarowania w warunkach terenowych.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Po pierwsze poziomnica laserowa lub laser krzyżowy musi być bardzo dokładny, przy ustalaniu linii laseru. W przypadku wielu producentów te wartości różnią się nawet o kilka mm, warto zwrócić uwagę na to przy zakupie. Po drugie nasza poziomnica powinna mieć długi zasięg powyżej 5 metrów w przypadku podstawowych prac i 10 metrów w przypadku profesjonalnych prac remontowych.

 

Poziomica laserowa bosch

Istnieje dużo producentów zajmujących się produkcją i sprzedażą poziomnic. Jednak na szczególnie wyróżnienie zasługuje poziomnica laserowa BOSCH, które jest jednym z najlepszych narzędzi w przedziale do 500 zł. W zależności od naszego budżetu możemy zakupić zarówno budżetową wersję Bosch poziomica laserowa PLL 5 w cenie do 150 zł, która jest idealna do pozycjonowania domowych elementów, podręczna, posiada ergonomiczny uchwyt, zasięg pracy do 5 m i jest mała i podręczna.

Jeśli zależy nam na pełnym profesjonalizmie warto wyposażyć się w poziomnicę Bosch PLL 360, którą możemy kupić już za 500 zł. Jest to w 100% profesjonalne narzędzi wyposażone w tyczkę TP 320, czy automatyczną blokadę nachylenia pod dowolnym kątem. Jest to narzędzie bardzo precyzyjne i szybkie w montażu.

Zdecydowanie polecamy każdą poziomnicę laserową marki BOSCH. Jest to rozwiązane zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

 

Poziomica laserowa samopoziomująca

Taka poziomnica samopoziomująca jak sama nazwa wskazuje automatycznie dobiera linie. Pozwala na automatyczne poziomowanie urządzenia poprzez blokadę kompensatora. Minusem poziomnicy samopoziomujące jest to, że nie da się wyświetlić linii skośnych, jak również zakres samopozycjonowania jest w zakresie 5-6°.

 

Poziomnica laserowa krzyżowa

Poziomnica laserowa krzyżowa to rodzaj poziomnicy, której laser przecina się na krzyż (stąd nazwa) linie laseru przecinają się zarówno w poziomie i pionie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy skutecznie wyznaczyć kąt prosty, dla dalszych prac remontowych.

Warto dodać, że poziomnica laserowa krzyżowa to urządzenie bardzo energochłonne, trzeba sporo się nachodzić aby odpowiednio ustawić urządzenie. Producenci przewidzieli problemy z tym związane, dlatego dają możliwość wyłączenie poszczególnych linii oszczędzając przy tym energię.

 

Co zawiera poziomnica laserowa?

Poziomnica laserowa może składać się z kilku elementów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Dalmierz – Poziomica laserowa wyposażona w dalmierz jest przeznaczona do profesjonalnych zadań budowalnych. Pozwala na większą precyzję wymiarową, jak również uniknąć błędów np. na placu budowy. Poziomnice zawierające dalmierz posiadają odpowiedni mały wyświetlacz. Niestety ceny takich poziomnic są droższe od standardowych ze względu na dodatkowe akcesoria.

Statyw – kolejną przydatną rzeczą dołączoną do poziomnicy laserowej jest statyw. Dzięki niemu możemy ustawić poziomnicę na dowolnej wysokości, co znacznie ułatwi nam pracę. Jeśli nasz zakupiony zestaw nie posiada statywu dedykowanego warto skorzystać z dodatkowych statywów zaimprowizowanych. Przy zakupie zwróć uwagę czy swoją poziomnicę laserową możesz umieścić na statywie oraz dowiedz się jakie złącze do podłączenia przewidział producent poziomnicy.

Uchwyt ścienny – kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest dodatkowy statyw przeznaczony do montażu na ścianach. Dzięki temu dodatku możemy umieścić naszą poziomnicę laserową w dowolnym miejscu na ścianie wyznaczając przy tym linię równoległą lub krzyżową.

Pyłoszczelność i wodoszczelność – jak wiemy prace budowalne są prowadzone w różnych warunkach. Dlatego, jeśli zależy nam na bezawaryjnej pracy warto zaopatrzyć się w poziomnicę laserową o podwyższonej odporności na wodoszczelność i pyłkoszczelność. Specyfikacja techniczna tego parametru jest oznaczona jako IP, warto sprawdzić ją przed zakupem.

 

Poziomica laserowa – opinie

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem poziomnicy laserowej, warto zapoznać się z opiniami na temat jakości poszczególnych producentów. Dużą renomą cieszy się poziomnica laserowa BOSCH jak również poziomnica laserowa STANLEY.  Wypisane wyżej marki to uznane na rynku podmioty, które obejmują swoje poziomnice nawet 48 miesięczną gwarancją. Dodatkowo, często możemy spotkać bogate wyposażenie w dodatkowe uchwyty i statywy.

W Internecie znajdziemy dużo merytorycznych opinii jaką poziomnicę wybrać, jednak należy porównać zawsze kilka opinii. Miarodajnym miejscem do znalezienia rzetelnych opinii na temat poziomnic laserowych są zdecydowanie fora internetowe, portale społecznościowe jak Twitter czy serwisy porównywarkowe ceneo, nokaut, skąpiec.

Zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fachowców polecamy znane marki, które są gwarantem udanych prac wykończeniowych i remontowych.

 

Poziomica laserowa – Cena i Ranking 2018

Dla ułatwienia Państwu wyboru odpowiedniej poziomnicy udostępniamy ranking najlepszych poziomnic laserowych w 2018 roku. Do rankingu były brane pod uwagę takie czynniki jak cena/jakość, ilość dostępnych  pozytywnych opinii, czy dodatkowe akcesoria takie jak uchwyty czy statywy w zestawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *