Pistolet Do Malowania

Pistolet do malowania - Ranking
pistolet do malowania BOSCH

Zastanawiasz się nad remontem, chcesz coś pomalować?  Malowanie, nigdy nie było tak proste, szybkie i skuteczne, jak przy pomocy pistoletu do malowania. Taki sprzęt idealnie sprawdzi się przy różnych rodzajach powierzchni, jednak przed zakupem musimy wybrać odpowiednie narzędzie, które nada się do naszych prac.

Taki pistolet to dobra inwestycja na wiele lat, jak również komfort, ponieważ na rynku istnieje dużo pistoletów do malowania wyposażonych w swój silnik, który ułatwi pracę. W dzisiejszym artykule pokażemy jaki pistolet do malowania wybrać do malowania ścian czy drewna za pomocą farby emulsyjnej czy też natrysku.

 

Wyróżniamy kilka rodzajów pistoletów do malowania, przeznaczonych do :

  • malowania ścian
  • malowania drewna
  • malowania natryskowego
  • malowania farbą emulsyjną

 

Pistolet do malowania natryskowego

Malowanie natryskowe jest coraz bardziej popularne, szczególnie jeśli chodzi o malowanie dużych powierzchni, idealnie nadaje się do cząstkowego malowania i pokrycia ściany cienką warstwą farby. Polega ono na wyporze farby z pojemnika pod wypływem wysokiego ciśnienia za pomocą dołączonego agregatu.

Pistolet do malowania natryskowego jest bardzo mały i pozwala zwinnie pomalować całą powieszchnię nawet 4 m2 na minutę dla wprawionego w fachu specjalisty. Jest dobrym partnerem w licznych pracach malarskich ,remontowych i budowlanych. Zalecany do malowania, czyszczenia teksykaliów czy do drobnego gipsu tynkowego.

Biorąc pod uwagę zakup pistoletu natryskowego warto wziąć pod uwagę takie parametry jak maksymalne ciśnienie, wydajność tłoczenia czy moc. Rekomendowane pistolety powinny posiadać powyżej 500W aby poradzić sobie z odpowiednim ciśnieniem w pojemniku i poprawne rozpryskiwanie farby.

Jaki pistolet do malowania natryskowego wybrać? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego jakich rodzajów farb chcesz używać i do jakich powierzchni. Jeśli potrzebujesz pistoletu do drobny prac malarskich takich jak: malowanie elementów drewnianych wybierz mniejszy model, jeśli jesteś profesjonalistą wybierz większy pistolet malarski elektryczny, który pozwoli Ci na pracę wewnętrzną jak również zewnętrzną jak malowanie elementów karoserii samochodowej.

 

Pistolet do malowania ścian

Jaki pistolet do malowania ścian kupić? Najlepszym rozwiązaniem będzie wyżej wypisany pistolet natryskowy, ponieważ jest najbardziej wydajny i dobrze sprawdzi się zarówno na dużej, jak też na małej powierzchni.

Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy początkującymi użytkownikami nie zapomnijmy odpowiednio przetestować zasięgu pistoletu, wiele narzędzi posiada regulację ciśnienia, im więcej tym rozprysk będzie większy. Zbadajmy o  to przed naszą pracą np. w piwnicy lub garażu.

Do malowania ścian możemy użyć różnych farb emaliową, olejną, aluminową czy środki konserwujące w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Warto, również wybrać model przenośny, elektryczny składający się z dwóch części dyszy z zbiornikiem oraz dozornik rozpylający farbę na ścianę. Pozwoli nam to na bezproblemową pracę w wszystkich pomieszczeniach.

Za ile można kupić dobry pistolet do malowania ścian? Ceny dobrego sprzętu to przedział między 200 a 500 zł, jednak jeśli zajmujemy się malowaniem zawodowo warto zastanowić się nad droższymi modelami takimi jak Pistolet Paint Plus Top oferujący równomiernie rozprowadzanie farby zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 

Pistolet do malowania farbą emulsyjną

Najpopularniejszymi farbami na rynku są zdecydowanie ze względu na uniwersalność farby emulsacyjne. Ze względu na atrakcyjną cenę i wydajność często używane w pistoletach do malowania. Jest to dobra opcja do malowania ścian i sufitów z prostego powodu, że rozprysk nie chlapie na prawo i lewo.

Użycie farby emulsyjnej w pistolecie do malowania zwiększa wydajność malowania o około 20% w porównaniu do innych farb.

Przy wyborze pistoletu do malowania farbą emulsyjną, skupmy się na wyborze narzędzia, które obsługuje również inne rodzaje farb. Wtedy na 99% mamy pewność, że pistolet jest również przeznaczony do tego typu farby.

W hipermarketach takich jak Castorama czy OBI przodują tanie pistolety do malowania, jednak w cenie 70 – 100 zł często dostajemy mniej wydajny pistolet, który szybko się zużywa, nie posiada regulacji ciśnienia czy trzeba go częśniej czyścić.

 

Pistolet do malowania drewna i elementów drewnianych

Pistolet do drewna przeznaczony jest do usprawnienia malowania takich elementów jak drewniane płoty, deski, elementów drewnianych jak schody, poręcze, sklejki.

Przy malowaniu drewna mamy do wyboru dowolny kompresor, pędzel czy właśnie najbardziej efektywny elektryczny pistolet do malowania drewna.  To właśnie ten ostatnio pozwoli Ci szybko, tanio i dobrze pomalować drewniane elementy w Twoim domu.

Warto również wybrać model, w którym możliwa jest regulacja bezstopniowa strumienia natrysku, jak również lekki model, który pozwoli nam na pomalowanie nawet trudno dostępnych elementów drewnianych.

W sklepach znajdziemy również szeroki wybór dysz, które w standardzie wynoszą 0,5; 0,8; 1,0 ; 1,2; 1,5, warto zastanowić się nad jak największą pojemnością.

Pistolet do malowania drewna jest głównie polecany do prac lakierniczych w sklepach meblowych, przy aranżacji i wykończaniu wnętrz czy produkcji elementów drewnianych.

 


Podsumowanie

Jaki pistolet lakierniczy wybrać? Przy wyborze odpowiedniego pistoletu mamy naprawdę bardzo szeroki wybór.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę czy pistolet do malowania jest:

HVLP – niskociśnieniowy

HP – wysokociśnieniowy

Jak również czy posiada zbiornik nad dyszą czy pod dyszą, zależy to od komfortu pracy i późniejszą efektywność malowania.

Kiedy wybrać zbiornik dolny?

Zbiorniki dolne do 1000 ml są używane głównie do malowania dużych powierzchni, jest to raczej pistolet HP ze względu na duże ciśnienie potrzebne do wypchnięcia farby z zbiornika. Przy dużych pojemnościach ułożenie zbiornika na dole jest wygodniejsze w użytkowaniu.

Kiedy wybrać zbiornik górny?

Pistolety do malowania z zbiornikiem górnym rekomendowane są do malowania detali takich jak: wzory, linie, poprawki. Są to głównie pistolety typu HVLP, które posiadają niskie ciśnienie, które pozwala na dokładne malowanie szczegółów. Mały zbiornik górny powoduje, że cały pistolet jest lekki, a praca nim zwinna i efektywna.

 

Pistolet do malowania do 100 zł

W tym przedziale cenowym możemy kupić podstawowy pistolet, pracujący z niskim ciśnieniem 4 bar. Jednak producenci to raczej mniej znane marki takie jak : Westfalia, ADLER, PRACTYL. Idealny dla amatorskich zastosowań.

Polecane modele

Pistolet do malowania do 200 zł

W kwocie 200 zł, możemy kupić już średniej jakości pistolet spełniający zastosowania zarówno amatorskie jak też średnio profesjonalne. Najczęściej spotykane na rynku pistolety do malowania w tej cenie posiadają dwie regulację ciśnienia, jak również wyposażenie w stalową nierdzewną dyszę. Popularni producenci w tym przedziale cenowym to GREEN, ASTA.

Polecane modele

Pistolet do malowania do 300 zł

Za mniej więcej 300 zł możemy kupić już w miarę profesjonalny pistolet z odpowiednią regulacją, wytrzymałością, często wyposażone w liczne dodatki przydatne zarówno w drobnych pracach domowych jak też rozwiązaniach profesjonalnych.

Polecane modele

Pistolet do malowania jaki wybrać?

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Nie ma jednego uniwersalnego pistoletu. Mamy do wyboru zarówno modele HVLP, HP przeznaczone do malowania ścian, malowania natryskowego, drewna czy farbą emulsyjną.

Najtańsze pistolety na rynku możemy już zakupić za około 50 zł, jednak nie są one wytrzymałe i dokładne. Dla przeciętnego fachowca pistolet do malowania w przedziale 200 – 300 zł będzie wystarczający. Jednak w pełni profesjonalny sprzęt kosztuje ponad 800 zł.

 

Pistolety do malowania RANKING 2018

Poniżej przedstawiamy Państwu codziennie aktualizowany ranking w kategorii pistolet do malowania . Z pewnością pomoże to Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu o odpowiednich wymaganiach. Ranking jest przeprowadzony z porównywarką cenową nokaut, która gwarantuje codziennie gwarancję najniższych cen.

Ranking – Pistolety do malowania

A Ty jakiego sprzętu używasz? Podziel się swoją opinią w komentarzu i pomóż innym użytkownikom dokonać dobrego zakupu.

 


 

Inni majsterkowicze szukali:

  • pistolet do malowania
  • pistolet do malowania natryskowego
  • pistolet do malowania opinie
  • jaki wybrać pistolet do malowania

One thought on “Pistolet Do Malowania

  1. Kupiłem z aledrogo, jakis niemiecki, ale totalna klapa, zraziłem się i już chyba odpuszczę pistolety, może jak kiedys ktos mi pokaze na zywo jakis fajny, to moze wtedy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *