Wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka M12Wkrętarka akumulatorowa to bardzo przydatne urządzenie w każdym domu. Mimo, że w Polsce pojawiły się dopiero po 2000 roku, szybko stały się ulubionym narzędziem fachowców i użytkowników domowych. Obecnie trudno sobie wyobrazić profesjonalną pracę bez wykorzystania wkrętarki akumulatorowej.

W poniższym wpisie, pokażemy Państwu jak kupić dobrą wkrętarkę zarówno do domowych zadań, jak też zadać bardziej profesjonalnych. Pokażemy Ci też ranking najlepszych wkrętarek akumulatorowych popularnych marek w budżecie do 100, 200 i 300 zł.

 

Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zapoznać się z specyfikacją wkrętarek i ich działaniem. Aby zakup był udany musimy zrozumieć podstawową specyfikację techniczną tego narzędzia.

Najważniejsze parametry wkrętarki:

Moc wkrętarki – niewątpliwie jednym z najważniejszych parametrów jest moc wkrętarki akumulatorowej. Im większa tym wiercenie będzie skuteczniejsze, jak również będziemy mogli pracować na innych podłożach jak stal czy drewno. Jeśli wybierzemy wkrętarkę o mniejszej mocy, może nie poradzić sobie z trudnym podłożem.

Napięcie – można wymienić kilka rodzajów napięcia stosowanych w wkrętarkach: zakres 3.6 do 4.8 V przeznaczony do drobnych czynności jak wiercenie w drewnie., zakres 6.5 do 10 V do bardziej rozbudowanych prac remontowych czy zakres powyżej 10V przeznaczony dla prawdziwych fachowców, którzy wkrętarki akumulatorowej będą używać w różnych miejscach i powierzchniach takich jak rury, meble, skrzynki, elementy metalowe.

Czas pracy na akumulatorze – Przy zakupie wkrętarki należy sprawdzić orientacyjny pracy na akumulatorze w budżetowych wiertarkach najczęściej spotkamy akumulatory Li-ion. Natomiast w droższych wkrętarkach akumulatorowych znajdziemy akumulatory Ni-Zn, które są dużo bardziej wydajne jeśli chodzi o czas pracy. Warto dodać, że pojemność akumulatora mierzona jest w amperogodzinach (Ah). W najczęśniej spotykanych wkrętarkach możemy spotkać  czas pracy oznaczony w przedziale 1,3 do 2 Ah. W zależności od napięcia czas pracy na akumulatorze może wynieść nawet 8 godzin.

Średnica wiercenia – jest to bardzo ważny czynnik, który należy brać pod uwagę podczas pracy na dużymi otworami na różnych materiałach. Najczęśniej popularne wkrętarki akumulatorowe posiadają średnicę 30mm ( w przypadku drewna ) i 16mm ( w przypadku metalu )

Zestaw wierteł (bitów) – każda nawet podstawowa wkrętarka zakupiona w hipermarkecie posiada daną ilość dodatkowych końcówek. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, aby były one dopasowane do planowanych wykonywanych przez nas prac. Im więcej wkrętów i wierteł tym nasza praca może być efektywniejsza

Waga – szczególnie istotny parametr dla osób, które fachowo i profesjonalnie zajmują się pracami remonto-budowalnymi. Jak każdy wie przy dłuższej pracy cięższym narzędziem, taka praca może być ciężka i nieefektywna. Dlatego warto zadbać o to aby nasza wkrętarko-wrkętarka miała niską wagę. Warto wybrać model poniżej wagi 1 KG.

Gdy już znamy podstawowe parametry, można przejść do wyboru zakupu dobrej wkrętarki akumulatorowej.

 

A może Wiertarko wkrętarka sieciowa?

Oprócz popularnych wkrętarek akumulatorowych na rynku możemy znaleźć również szeroki wybór wiertarko-wkrętarek siecowych, które również są ciekawych rozwiązaniem do prac domowych i remontowych.

Wkrętarka sieciowa jest częstym wyborem u profesjonalnych fachowców. Dlaczego? Ponieważ posiada większą moc nawet 800W i lepsze parametry niż wkrętarka akumulatorowa. Na pewno na duży minus jest to, że do działania potrzebujemy dostęp do prądu. Jednak podłączenie kablowe pozwala na nieprzerwaną pracę bez konieczności ładowania jak to ma się w przypadku wkrętarki akumulatorowej.

Wkrętarki sieciowe mają również więcej zastosowań może służyć jako wkrętak czy pełnoprawna wkrętarka w zależności od zamieszczonego w niej wiertła.

 

Jaką dobrą wkrętarkę do domu kupić?

domowe narzędzia

Do domowych prac remontowych rekomendowana jest wkrętarka akumulatorowa, ze względu na mobilność i charakterystykę pracy. Wkrętarka akumulatorowa poradzi sobie z podstawowymi czynnościami jak wkręcanie w drewno czy materiały aluminiowe.

Przy zakupie domowego sprzętu zwróćmy uwagę aby taka wkrętarka była uniwersalna, posiadała zapas wierteł i wkrętaków jak również była łatwa w obsłudze (szczególnie przydatne dla początkujących użytkowników).

Domowi użytkownicy powinni zastanowić się również nad zakupem sprawdzonej marki jak: MAKITA, BOSCH, STALNEY, DEWALT czy GSR. Wybranie odpowiedniej marki pozwoli na bezproblemową pracę, jak również w zestawie otrzymamy nawet 5 letnią gwarancję.

 

Wkrętarka makita 18V – Popularne rozwiązanie

Pisząc o wkrętarkach trudno nie wspomnieć o wkrętarce makita 18V. Jest to jeden z najbardziej popularnych modelów wiertarko-wkrętarek w Polsce. Jest to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów z górnej półki.

Wkrętarka makita to bardzo wydajne narzędzie o twardym momencie obrotowym : 42 Nm, 2 ilość biegów, niskiej masie poniżej 2 kilogramów i zestawem 2 akumulatorów BL1813G 18V/1.3Ah. Prędkość obrotowa 1400 rpm, jak również 16-stopniowa regulacja momentu obrotowego zapewnia w pełni profesjonalną pracę na różnych materiałach. Zdecydowanie polecamy ten model każdemu fachowcowi.

 

Wkrętarka akumulatorowa do 100 zł

W cenie do 100 zł kupimy już podstawową wkrętarkę spełniającą nasze oczekiwania. W tej cenie otrzymamy narzędzie nadające się do podstawowych prac remontowo-budowalnych zasilanie baterią typu Li-ion. W tej cenie nie ma co liczyć na długoletnią gwarancję i dodatkowe akcesoria takie jak wiertła. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze taniej wkrętarki powinna być moc urządzenia

 

Ranking

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *