Odkurzacz przemysłowy

Odkurzacz przemysłowy star mix
Odkurzacz przemysłowy STARMIX

Czyszczenie, sprzątanie to codzienny element naszego życia, pytanie jakie narzędzie pomoże nam skutecznie zadbać o czystość? Na pomoc tutaj przychodzi odkurzacz przemysłowy o wielu zastosowaniach, który pomoże usunąć wszystkie zanieczyszczenia.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać do domu? Jacy są najlepsi producenci ? Jaki odkurzacz kupię do danej kwoty? Tego dowiesz się z tego artykułu. Ranking najlepszych producentów odkurzaczy workowych i bezworkowych Karcher, Makita, Bosch.

Odkurzacz przemysłowy do domu – jaki wybrać?

Mamy dwie opcje wyboru odkurzacza możemy wybrać wersję z workiem lub bez, ale to tylko jeden z czynników na jaki należy zwrócić uwagę.

1.Odkurzacz przemysłowy bezworkowy 

Do najbardziej popularnej grupy odkurzaczy należy grupa bez workowa, jak sama nazwa wskazuje do takich odkurzaczy nie jest wymagany worek. Wszystkie zanieczyszczenia (pyły, farby, śmieci) są magazynowane w specjalnym pojemniku wewnątrz odkurzacza.

Odkurzacze przemysłowe bezworkowe charakteryzują się dużą mocą ssania, jak również wydajnością, ponieważ mają większy pojemnik niż worek. Jednak głównym problemem są uciążliwe usterki filtrów, które są problematyczne i drogie. Samo użytkowania odkurzacza bezworkowego jest tańsze niż workowego, ze względu na koszty zakupu dodatkowych worków, które są utylizowane po zakończonej pracy.

2. Odkurzacz przemysłowy workowy

Jest to podstawowy odkurzacz dostępny w każdym sklepie, główną zaletą jest niska cena początkowa nawet o 200 zł tańszy niż odkurzacz bezworkowy. Jednak głównym minusem są częste wymiany worków, jak również czasochłonny proces sprzątania. Po każdym odkurzaniu musimy opróżnić worek z śmieci i kurzu. Taki odkurzacz przemysłowy składa się z takich elementów jak wąż tworzywowy, ssawki, filtry workowe, rury przedłużeniowe, jak również wąż elektryczny.

Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie jaki model odkurzacza przemysłowego kupić. Jednak jeśli cenisz sobie wygodę i szybkość sprzątania warto zastanowić się nad modelem bezworkowym, jeśli bardziej zależy Ci na cenie rozważ zakup odkurzacza workowego.

 

Odkurzacz przemysłowy firmy Karcher

Jednymi z najpopularniejszych odkurzaczy na rynku są modele firmy Karcher, która jest wiodącym producentem maszyn sprzątających w Europie. Wg. strony producenta możemy zakupić klasę super (odkurzacze przeznaczone do pracy ciągłej),  klasa średnia czyli odkurzacze do codziennych zastosowań, klasę kompakt ( odkurzacze do zasysania suchych zanieczyszczeń lub cieczy) czy specjalistyczne Odkurzacze do strefy Z 22 przeznaczone do usuwania niebezpiecznych pyłów klasy M i H.

Ceny markowych odkurzaczy przemysłowych takich jak Kärcher WD3 zaczynają się od 250 zł. Jest to model idealny do podstawowych zastosowań takich jak usuwanie suchych i wilgotnych zabrudzeń w trudnych warunkach.

Kärcher WD3

➾ Popularne odkurzacze od firmy Karcher

 

Odkurzacz przemysłowy Bosch

Warto, również wspomnieć o firmie Bosch, która również jest wiodącym producentem i sprzedawcą odkurzaczy. Bosch posiada wiele interesujących modeli w różnych przedziałach cenowych. Znajdziemy takie modele odkurzaczy przemysłowych jak: UniversalVac 15, AdvancedVac 20 czy GAS 25 L SFC do zastosowań już bardziej komercyjnych. Szczególnie polecanym modelem jest wersja AdvancedVac 20 o mocy 1200W posiada bardzo dobrą wydajność i stosunek cena/jakość. Jak również posiada duży 20l pojemnik na odpady.

 

Klasy odkurzaczy przemyslowych

Przy zakupie odkurzacza przemysłowego warto wyróżnić również 3 dostępne klasy, które są przeznaczone do nieco innych rzeczy.

Klasa (L) – Podstawowa klasa odkurzaczy, zdolna do pochłaniania pyłów, śmieci, jak również odpadów tworzyw sztucznych. Poradzi sobie również z drobnym szkłem i piaskiem.

Klasa (M) – Oprócz podstawowych funkcji jakie oferuje odkurzacz klasy L, klasa M dodatkowo nadaje się do usuwania śmieci budowalnych, farb, gipsu czy kruszynek.

Klasa (H) – klasa H jest wykorzystywana tylko w specjalistycznych odkurzaczach przemysłowych. Używanych często w laboratoriach, jednostkach badawczych. Odkurzacz klasy H dobrze radzi sobie z niebezpiecznymi materiałami jak ołów, azbest czy pleśń. Dodatkowo taki odkurzacz posiada wzmocnione filtry.

 

Odkurzacz przemysłowy do 200 zł

W cenie do 200 zł możemy zakupić podstawowy odkurzacz przemysłowy o podstawowych zastosowaniach, często klasy L. Przeznaczony do zwykłych zastosowań takich jak sprzątanie domowe, sprzątnie samochodu czy drewnianych powieszchni.

W cenie 200 zł możemy kupić mały odkurzacz workowy takich marek jak Hyundai, Amica czy Electolux. W tej cenie otrzymamy również niezbyt duży pojemnik w przedziale 15 – 25 l. Jednak w tym zakresie cenowym trudno o wytrzymały model, który przetrzyma więcej niż 3-4 lata.

 

Odkurzacz przemysłowy do 200 zł
➾ Polecane Odkurzacze Przemysłowe do 200 zł

Odkurzacz przemysłowy do 500 zł

W cenie do 500 zł możemy zakupić już całkiem porządny odkurzacz przemysłowy zarówno workowy, jak bezworkowy w klasach L, M. W tym budżecie znajdziemy już odkurzacze wyposażone w filtr HEPA. Bez problemu znajdziemy model spełniający nasze oczekiwania, w tej cenie odkurzacz poradzi sobie z brudem, z większością zabrudzeń jak również będzie w miarę wytrzymały w porównaniu do modeli niższego budżetu.

Polecane modele to uznane na rynku marki takie jak KARCHER, DE BRIS, BOSCH. Odkurzacze przemysłowe tych marek spokojnie posłużą nam wiele lat w bezawaryjnej pracy. Od znanych producentów otrzymujemy też często nowoczesne filtry, przedłużenia czy końcówki do sprzątania samochodu czy trudno dostępnych miejsc.

>> Inne polecane modele odkurzaczy do 500 zł

 

Odkurzacz przemysłowy do 1000 zł

Jeśli dysponujemy budżetem do 1000 zł możemy zakupić już odkurzacz przemysłowy z wyższej półki. Oprócz filtrów HEPA, które są podstawą w tym zakresie cenowym, otrzymamy także liczne dodatki, długoletnią gwarancję. W cenie 1000 zł możemy kupić już spory odkurzacz zbiornikiem ponad 30l, jak również funkcją samooczyszczania. Specjalistyczne odkurzacze przemysłowe w tym zakresie są wykorzystywane na budowach, firmach sprzątających i zastosowaniach domowych. W tym przedziale cenowym kupimy sprzęt klasy L, M jak również H.

>> Inne polecane modele odkurzaczy do 1000 zł

 

Podsumowanie

Wybierając odkurzacz, powinniśmy zwrócić uwagę na jego możliwości i zadać sobie pytanie do czego będziemy go używać. Warto, sprawdzić moc jaką oferuje producent, pojemność zbiornika, rodzaj czy jest workowy czy bez, jak również długość kabla, trwałość czy dodatkowe akcesoria.

Dla podstawowych domowych zastosowań i sprzątania modele o klasie L i M będą wystarczające. Dla zaawansowanych użytkowników polecamy odkurzacze przemysłowe o klasie H, które poradzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, błotem, odpadkami budowlanymi takimi jak azbest czy gips.

 

Odkurzacz przemysłowy Ranking 2018

Dla ułatwienia Państwu wyboru przygotowaliśmy, krótki ranking odkurzaczy przemysłowych, który na bieżąco aktualizujemy.

Przy ustalaniu rankingu braliśmy czynnik cena/jakość, dodatkowe akcesoria jakie oferuje producent, jak również popularność danego modelu odkurzacza. Profesjonalne sprzątanie nie było jeszcze nigdy tak proste. Wybierz odpowiedni model i ciesz się czystością.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *