Przydatne narzędzia dla każdego majsterkowicza

W każdym domu powinno posiadać się przynajmniej kilka narzędzi, dzięki którym będziemy mogli naprawić podstawowe rzeczy. Zdecydowanie podstawowy zestaw narzędzi przyda się każdemu majsterkowiczowi. Wiele osób zbiera narzędzia do swojego domowego warsztatu latami, od czego warto zacząć oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi? Podpowiadamy 🙂

O czym pamiętać przy wyborze narzędzi?

Przede wszystkim narzędzia do domowego warsztatu powinny być maksymalnie użyteczne oraz dopasowane do naszych potrzeb. Są takie narzędzia, które przydają się praktycznie w większości czynności. Są to między innymi klucze, oświetlenie czy śrubokręty, jednak w wielu przypadkach kupujemy zdecydowanie zbyt dużo niepotrzebnych sprzętów jak np. opalarka czy piła mechaniczna.

Nasze propozycje

Podpowiadamy jakie narzędzia przydadzą Ci się w Twoim domowym warsztacie 🙂

 

Drobne domowe narzędzia

przydatne narzędzia do domu

Klucze – różnego rodzaju klucze płaskie, nastawne oraz dynanometryczne to podstawowe narzędzia w każdym domu. Dzięki nim będziemy mogli odkręcić większość zaślepek oraz mebli. Cena jest niska bo taki zestaw kluczy możemy kupić już od 6 zł za komplet 6 kluczy.

  Poziomnica – często coś remontujesz? Potrzebujesz dokładnych wymiarów? To poziomnica jest dla Ciebie, dzięki niej dokładnie co do 1 cm zmierzysz odległość oraz równość. Dzięki niej unikniesz błędów. Za podstawową poziomnicę zapłacimy ok. 30 zł. Warto poszukać tanich rozwiązać w supermarketach.

  Pędzel malarski – przeznaczony do uniwersalnych prac malarskich. Dzięki pędzlowi pomalujesz wszystko od ścian po elementy metalowe. Niski koszt zakupu nawet 2 zł za sztukę czyni pędzel jednym z lepszych tanich narzędzi do domu.

  Wkrętaki – nie wyobrażam sobie pracy bez wkrętaka a Ty? Praktycznie 40% czynności napraw domowych możemy wykonać za pomocą wkrętaka odkręcamy zarówno płaskie elementy jak również krzyżowe. Większość składanych elementów meblowych nie będzie stanowiło dla nas wyzwania.

  Kołki montażowe – Dzięki nim przybijemy wszystko tam gdzie powinno się znajdować od elementów ściennych pod podtrzymanie struktury. Idealne do podwieszania ścianek, cena to około 15 zł za 100 sztuk kołków.

  Latarka – jeśli często pracujemy w ciemnych trudno dostępnych miejscach, warto wyposażyć się w dobrą latarkę.  To właśnie dzięki niej będziemy mogli skutecznie oświetlić miejsce pracy. Cena podstawowej latarki to 10 zł. Warto też wykupić dodatkowe baterie alkaliczne do zestawu.

  Papier ścienny – dzięki niemu pokonamy każdy brud, idealny do elementów metalowych, oczyszczania z rdzy. Cena to około 20 groszy za arkusz, idealne do szlifowania.

  Kombinerki – wyrywanie uszkodzonych elementów, lub trudno otwieralnych to zaleta kombinerek. Szerokie zastosowanie wyciągnie gwoździ, przytrzymywanie daje pierwszeństwo przy zakupie. Cena to 3 – 5 zł w popularnych marketach.

 

TOP 5 Elektronarzędzia do domu

  1. Wiertarka – idealne narzędzie do montażu kołków, umocowań.
  2. Szlifierka kątowa – przetnie wszystko, super sprawdza się w wielu czynnościach
  3. Lutownica – dzięki niej naprawisz wrażliwą elektronikę
  4. Agregat prądotwórczy – przy Twojej pracy często brakuje Ci prądu lub masz przepięcia? Sprawdź możliwości jakie daje Ci agregat prądotwórczy.
  5. Pistolet do malowania – świetne narzędzie do szybkiego malowania ścian.

 

Podsumowanie

Wyżej wymienione propozycje narzędzi to zestaw dla skutecznego majsterkowicza, jeśli jeszcze ich nie masz warto zacząć właśnie od nich 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *