Podstawowe narzędzia przydomowego warsztatu samochodowego

Zastanawiałeś się jakie narzędzia warto wybrać do warsztatu domowego? Podpowiadamy najciekawsze narzędzia, które za pewnie przydadzą Ci się 🙂

Poniżej lista

  1. Młotek – jak to mówią  „bez młota to nie robota” pozwala na skucie rdzy, przesunięcie elementów wewnętrznych (części i osprzęt silnika) i zewnętrznych auta (blacha).
  2. Łom – pozwala na pracę przy starych samochodach oraz do podważania. Niezbędnik jeśli chodzi o domowy warsztat.
  3. Kombinerki – idealne do przytrzymywania elementów samochodowych nad którymi pracujemy.
  4. Grzechotki – polecamy grzechotki calowe od 7 do 20 mm  wraz z przedłużkami. Wyposażenie w grzechotki pozwala nam na dotarcie w trudno dostępne miejsca w naszym aucie.
  5. Śrubokręty – Warto wyposażyć się tutaj w śrubokręty płaskie oraz krzyżaki pozwoli to na odkręcanie i zakręcanie większości elementów karoserii oraz elementów silnika w samochodzie. Podstawowy „must have” jeśli chodzi o warsztat samochodowy.
  6. Multimetr – miernik napięcia, który pozwala nam na pracę z elektrycznością auta. Dzięki temu zmierzymy czy jest przepływ prądu pomiędzy elementami takimi jak okablowanie radia, dostęp do akumulatora i wielu innych miejsc powiązanych z elektroniką samochodową.
  7. Lampa warsztatowa – idealna do oświetlenia miejsca naszej pracy. Warto wyposażyć się w lampę LED, która jest dużo bardziej ekonomiczna od zwykłej elektrycznej lampy. Przy wyborze warto sprawdzić czy nasza lampa ma odpowiednie zawieszki, które pozwolą na jej umieszczenie np. wewnątrz silnika.

 

Film znanego youtubera kanału „Miłośnicy Czterech Kółek” podpowiada jakie narzędzia są przydatne w warsztacie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

A według Ciebie jakie narzędzia do warsztatu samochodowego są najbardziej przydatne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *