Niezbędnik stolarza Narzędzia dla stolarza

Poniżej przedstawiamy bardzo przydatne narzędzia i pomoce stolarskie, które pozwolą Ci na przyjemną i efektowną pracę z zakresu stolarstwa i nie tylko.

TOP 5 Narzędzi dla stolarza

narzędzia dla stolarza

  1. Młotek – podstawowe narzędzie stolarskie wykorzystywane również w innych branżach. Dzięki młotku możemy wbijać gwoździe oraz kształtować wygląd naszych elementów.
  2. Kątownik stolarski – super praktyczne narzędzie do wyznaczania linii cięcia ale również do przydzielania kątów 90 stopni oraz 40 stopni. Idealnie narzędzie do sprawdzania odpowiednich wymiarów kątów w naszej pracy stolarskiej.
  3. Nóż z wymiennymi ostrzami – uniwersalny nóż do różnych zastosowań stolarskich, przydatny do cięcia desek oraz zaznaczania ciętych elementów. Jest to urządzenie zdecydowanie wielofunkcyjne nie tylko do cięcia ale również do oczyszczania materiałów. Must have każdego stolarza.
  4. Poziomnica laserowa – dzięki poziomnicy laserowej będziemy mogli określić równowagę naszych elementów drewnianych. Szczególnie przydatna dla osób zajmujących się również projektowaniem mebli na wymiar. Warto również skorzystać z  wersji libellowych, które działają z wykorzystaniem grawitacji. Przydatne narzędzie w każdych warunkach.
  5. Strug stolarski – narzędzie zwale również jako hebel tradycyjne narzędzie przeznaczone do zadań stolarskich, dzięki niemu idealnie przytniemy dane drewno. Strug przyda się przy wyrównywaniu elementów, obrabiania oraz przygotowań do łączeń elementów.

Warto również sprawdzić materiał, na którym są dostępne również inne ciekawe narzędzia.

 

 

A Wy z jakich narzędzi stolarskich korzystacie?

 

Zapraszamy do dzielenia się opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *