Niezbędnik garażowy #TOP 5 Narzędzi

Wstęp

Garaż ulubione miejsce każdego majsterkowicza, oraz miejsce napraw naszego samochodu. Dzięki wykorzystaniu kilku narzędzi, możesz zamienić swój garaż w prawdziwy warsztat oraz domowe centrum majsterkowania.

Największym minusem garażu w większości przypadków jest jego mały metraż od 6 do 20 metrów, właśnie dla takich osób przygotowaliśmy zestaw 5 podstawowych podstawowych narzędzi niezbędnych w garażu.

 

TOP 5 Narzędzi przydatnych w garażu

top 5 narzędzi do warsztatu

  1. Młotek – jak to mawiają „bez młota to nie robota” i jest to prawda. Do większości zadań takich jak wbijanie gwoździ, łączenie elementów młotek będzie idealnym rozwiązaniem. W zależności od wykorzystywania, warto mieć w swoim garażu kilka rodzajów młotków od lekkich ślusarskich 300 gramowych po ciężki nawet 1 kilogramowe do prac blacharskich i warsztatowych. Młotek to nasz numer 1, jeśli chodzi o przydatność w garażu.
  2. Klucze płaskie – dzięki nim możemy przykręcić i odkręcić prawie każdą śrubkę lub element w rozmiarach od 6 do nawet 32 mm. Uniwersalne narzędzie pozwoli nam na swobodną pracę przy samochodzie oraz domowym majsterkowaniu. Jeśli wybieramy klucze warto zadbać aby zawierały informację „chrome vanadium”, która oznacza wysoką wytrzymałość klucza. Warto też wyposażyć się w cały zestaw kluczów płaskich, dzięki czemu będziemy mogli podejmować zróżnicowane czynności jak odkręcanie elementów silnika, podważanie, odkręcanie urządzeń, montaż elementów.
  3. Wkrętaki – podstawowe narzędzie warsztatowe przydatne zarówno u mechaników samochodowych, jak również u domowych majsterkowiczów.  Warto wyposażyć się zarówno w wkrętak płaski oraz krzyżowy, pozwoli nam to na uniwersalną pracę. Jeśli jesteś elektrykiem, warto wyposażyć się w wkrętak pokryty izolacją, co zabezpieczy Twoją pracę.
  4. Lampa warsztatowa – Garaż to raczej ciemne miejsce, gdzie brak światła. Dzięki wykorzystaniu lampy warsztatowej możesz skutecznie oświetlić miejsce pracy. Dodatkowo wiele lamp warsztatowych jest bardzo ekonomiczna oraz producenci tacy jak Bosch umożliwiają zawieszenie w dowolnej konfiguracji. Przy wyborze zwróć uwagę czy lampa posiada lampy led są one dużo bardziej wydajniejsze niż zwykłe żarówki.
  5. Klucz dynamometryczny – No1 każdego mechanika. Dzięki kluczowi dynamometrycznemu skutecznie odkręcisz każde koło, oraz zdejmiesz głowicę silnika. Posiadając ten klucz jesteś w stanie rozebrać cały samochód, oraz dokręcić każdą śrubę. Warto też postawić na nowe narzędzie, ponieważ używane często są już niedokładne.

 

Gdzie szukać tanich narzędzi?

Potrzebujesz tanich narzędzi do warsztatu? W pierwszej kolejności warto sprawdzić sklepy internetowe oraz porównywarki cenowe to właśnie dzięki nim możesz znaleźć szukanych narzędzi dużo taniej. Jeśli nie możesz wyszukać czegoś w internecie? Warto sprawdzić takie sklepy internetowe jak OBI czy CASTORAMA.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci ciekawe narzędzia warsztatowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *