Gwoździarka

Gwoździarka Pneumatyczna KD1427
Gwoździarka Pneumatyczna KD1427

Gwoździarka jak sama nazwa wskazuje służy do wbijania gwoździ w różnego rodzaju miejsca takie jak drewno, aluminium, tworzywa sztuczne. Narzędzie wykorzystywane jest głównie w dekarstwie i majsterkowaniu oraz pracach wykończeniowych.

Wyróżniamy kilka rodzajów gwoździarek między innymi pneumatyczną, gazową, elektryczną oraz akumulatorową. Na rynku istnieje dużo znanych producentów takich jak Paslode czy Makita, wybór nie jest prosty. Sprawdź parametry narzędzia oraz jaką gwoździarkę kupić?.

 

Do czego przyda się gwoździarka?

  • montaż podłogi i schodów drewnianych
  • prace dekarskie
  • prace wysokościowe
  • prace budowalne
  • przebijanie betonu oraz elementów metalowych
  • mocowanie wykładzin
  • mocowanie palet

 

Rodzaje gwoździarek

W zależności od tego jaką gwoździarkę wybierzemy, będziemy mogli używać jej do innych specjalistycznych prac jak np. montaż podłogi, wbijanie w gonty (prace dachowe) oraz przebijanie betonu.

Poniżej lista najpopularniejszych konfiguracji.

 

I. Gwoździarka pneumatyczna – zasada działania tego rodzaju narzędzia polega na wbiciu gwoździa poprzez sprężone powietrze, które porusza tłok. Warto, dodać że tego rodzaju narzędzie będzie wymagało podłączenia pod kompresor. Gwoździarki pneumatyczne cechują się dużą dokładnością oraz możliwością działania pod każdym kątem. Szczególne polecane są jeżeli chodzi o naprawy palet oraz tworzenie konstrukcji drewnianych, jak również prac dekarskich.

 

II. Gwoździarka gazowa – jej praca polega na wytworzenie odpowiedniej energii elektrycznej, która powoduje zapłon oraz wywołanie mieszanki gazowej, która pozwala na szybkie i mocne umieszczenie gwoździa w dowolnym elemencie. Gwoździarka gazowa jest zasilana najczęściej akumulatorem Li- Ion. Jest to bardzo mobilne narzędzie pozwalające na pracę do 1000 strzałów naboi gwoździ gazowych. Pojemność magazynków w tego rodzaju urządzeniach to od 20 do nawet 60 sztuk gwoździ na jednym ładowaniu.

W tego typu gwoździarce możemy, również umieścić gwoździe o długości 10 – 50mm oraz regulować głębokość wystrzału. Gwoździarka gazowa bardzo dobrze sprawdzi się w pracach budowalnych, gdzie potrzeba narzędzia, które poradzi sobie z twardymi materiałami. Szczególnie polecana jest do montowania metalowych i drewnianych elementów oraz w szczególności do przebijania betonu.

 

III. Gwoździarka elektryczna – w pełni mobilne narzędzie z wymiennym akumulatorem. Wykorzystywana głównie w pracach zewnętrznych takich jak: montaż dachu, łączenie elementów papy. Gwoździarka elektryczna to ulubione narzędzie dekarzy, który cenią jej walory: dużą wydajność oraz niską wagę, która znacząco ułatwia jej użytkowanie. Tego typu gwoździarka jest również bardzo bezpieczna, ponieważ gwoździe są schowane w specjalnych laminowanych paskach.

Warto, dodać że urządzenie posiada dużo większy magazynek aniżeli jej konkurenci w przedziale 100 a 150 gwoździ bębnowych. Ciśnienie robocze takiego urządzenia wynosi od 4 do nawet 9 bar co powoduje efektywną pracę w każdych warunkach. Jest jedną z najbardziej popularnych typów gwoździarek.

 

IV. Gwoździarka akumulatorowa – w porównaniu do innych tego typu urządzeń gwoździarka akumulatorowa nie potrzebuje do działania ani sprężonego powietrza ani gazu, jest w pełni zasilania poprzez wbudowany wydajny akumulator XR lub Li-Ion. Narzędzie świetnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach np. prace wykończeniowe na dużych wysokościach. Gwoździarka akumulatorowa świetnie nadaje się do mocowania podbitek oraz boazerii. Urządzenie, również dobrze sprawdzi się w zewnętrznych warunkach poprzez odporność na niskie temperatury (praca mechaniczna).

Jak działa gwoździarka akumulatorowa? Element dociskowy, dociska prowadnicę, która powoduje wystrzał po wciśnięciu przycisku oraz namierzenia celu, możliwe jest to poprzez dostarczenie energii od silnika znajdującego się na dole gwoździarki.

 

Jaką gwoździarkę wybrać?

co wybrać

Jeżeli zapoznałeś się z powyższymi informacji bez problemu wybierzesz odpowiednią gwoździarkę dla siebie. Przy zakupie urządzenia, warto zwrócić na moc oraz wagę.

Są to czynniki mające duży wpływ na komfort i skuteczność używania gwoździarki. Przed zakupem koniecznie zastanów się jaki rodzaj gwoździ będziesz używał, ponieważ większość producentów dopasowuje urządzenie do maksymalnie dwóch – trzech rodzajów gwoździ.

Jakiej marki gwoździarkę warto kupić? Szczególnie można wyróżnić takich producentów jak Bosch, Makita oraz DeWalt, którzy oferują dobrej jakości gwoździarki w dobrej cenie. Znajdziemy u tych producentów zarówno gwoździarki pneumatyczne, jak również gazowe i elektryczne.

Ile kosztuje dobra gwoździarka? Zakres cen to 150 a nawet 1000 zł za w pełni profesjonalne urządzenia. Warto, przy zakupie skorzystać z porównywarek cenowych, które umożliwią zakup w najniższej cenie.

Sprawdź TOP1: Gwoździarki od Bosch, Makita

 

Gwoździarka Makita – Opinia

Zdecydowanie lider jeśli chodzi o tego typu urządzenia. Znajdziemy tu takie modele jak AF505N czy AN560. W atrakcyjnej cenie 350 zł, możemy otrzymać skuteczną gwoździarkę do wbijania szpilek o rozmiarach 15 – 50 mm dla powierzchni miękkich oraz drewnianych. Warto, dodać że makita przewidziało potrzebę wbijania bezpośrednio gwoździ przy użyciu dodatkowego pokrętła co znacząco ułatwia specjalistyczne prace.

 

Gwoździarka Ranking 2018

Poniżej udostępniamy ranking z kategorii: Gwoździarka.

Przy ustalaniu rankingu korzystaliśmy z korelacji cena/jakość oraz opinie użytkowników danych narzędzi. Ranking jest aktualizowany systematycznie, aby dostarczyć jak najlepszej jakości urządzenie w dobrej cenie. Kupiłeś już gwoździarkę? Zostaw komentarz i pomoż innym użytkownikom dokonać odpowiedniego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *