Elektronarzędzia – na jakie postawić?

elektronarzędzi na jakie warto postawić

Elektronarzędzia to jak sama nazwa wskazuje elektryczne narzędzia przeznaczone do różnych czynności budowalnych, majsterkowania oraz napraw. Elektronarzędzia to różne narzędzia takie jak wiertarki, wkrętarki, opalarki, szlifierki kątowe, klucz dynanometryczny i wiele innych. Przydatne w każdej sytuacji.

 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze marki?

Planując zakup elektronarzędzi warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Serwis – Niektórzy z producentów umożliwają szybki serwis w ciągu 3 dni roboczych w danych placówkach na terenie kraju. Warto korzystać z takich możliwości, jeśli tylko jest to możliwe.
  • Gwarancja – najlepsi producenci dają gwarancję na swoje narzędzia nawet na 7 lat jak w przypadku wiertarek marki BOSCH. Warto czasami dopłacić 10 – 20 zł za dłuższy okres gwarancji, pozwoli nam to na bezproblemową pracę na naszym elektronarzędziu. Standardowy okres gwarancji u większości producentów to przedział 1 – 2 lata od daty zakupu.
  • Jakość – Cena/Jakość to bardzo ważny parametr. Stawiając na doświadczoną markę mamy gwarancję dobrej jakości i wieloletnich testach przez innych użytkowników. Warto przy wyborze elektronarzędzi zwrócić uwagę na jakość elementów metalowych oraz długości kabla w takich narzędziach jak wiertarka czy lutownica.
  • Dostępność części – Przy wyborze elektronarzędzi warto również sprawdzić czy nie będzie problemu z dostępem do części. Często kupując tani chiński sprzęt z popularnych hipermarketów, jesteśmy narażeni na brak dostępów do części zamiennych. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku drogich elektronarzędzi takich jak agregaty prądotwórcze czy szlifierek kątowych.

 

Popularne marki elektronarzędzi

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych producentów narzędzi:

Makita – Firma działająca od 1915 roku zwana również jako Kabushiki-gaisha Makita pochodząca z Japonii. Od lat oferuje wysokiej jakości narzędzia i elektronarzędzi od bruzdownic po kosiarki spalinowe i szlifierki oscylacyjne. Marka jest ceniona i uznawana przez budowlańców i specjalistów budowalnych oraz notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i  giełdzie NASDAQ. Jest to jeden z producentów w dobrym zestawieniu cena/jakość.

Bosch – niemiecka firma zwana jako Robert Bosch GmbH działa nieprzerwanie od 1886 roku. Firma posiada ponad 13000 zakładów w 140 krajach na całym świecie oraz zatrudnia 400 tyś ludzi. Elektronarzędzia tego producenta cechuje bardzo dobra jakość ,ale cena jest również adekwatna do jakości. Producent produkuje takie narzędzia jak wiertarki, lampy warsztatowe czy nawet szlifierki. Warto dodać, że w skład grupy kapitałowej wchodzą również takie marki jak Skil oraz Dremel.

DeWalt – amerykański producent elektronarzędzi, który oferuje atrakcyjne cenowo narzędzia na rynku USA, UE oraz innych zakątkach świata. Działa od 1924 roku.

Szukasz odpowiedniego elektronarzędzia dla siebie? Sprawdź nasze recenzję na stronie głównej serwisu www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *